Prostata - večná téma mužov

Pridané: 30.3.2017 14:29:44 Počet zobrazení: 21927

30 Marec 2017

       Svojho času som písal jeden článok o prostate a písal som o mladých chlapcoch, ktorí sa postavili jeden vedľa druhého pred dreveným plotom a cikali naň. Niekto ďalej, niekto širšie. Teraz viem, že všetci do radu boli zdravými chlapcami. Videlo sa to podľa silného prúdu moču. Od tejto udalosti už prešlo veľa rokov, ale ja si vždy spomeniem na tento obraz, keď ku mne niekto príde s problémom prostaty.

 

          Teraz, po rokoch praxe, som si nie istý, že by som takýto obraz mohol vidieť, lebo stále viac a viac mladých ľudí prichádza k nám do Centra a žiadajú pomoc s prostatou. Už keď sme začali s problémom môžem povedať, že sa veľa dá urobiť pre zlepšenie a liečbu, pokiaľ proces ešte nenávratne nezničil tkanivo. Ale aj vtedy môžeme aspoň pomáhať.


My, muži, máme prostatu, aby sa semenná tekutina miešala so spermiami a v danej chvíli vylúčila do maternice. Tekutina, ktorú vylučuje prostata, musí umožniť spermiám čo najdlhší a najkvalitnejší pobyt v maternici a čo je najdôležitejšie, dobrú pohyblivosť k vajíčku, ktoré musí oplodniť. No týmto sa funkcia prostaty nekončí, výskumníci musia ešte veľa urobiť, aby preskúmali všetky funkcie prostaty. To je ešte téma, na ktorej musia výskumníci ešte dlho pracovať.

 

PRÍPAD I.
38 ročný podnikateľ sa sťažoval na bolesti kolena z vnútornej a vonkajšej strany. Ešte počas vyšetrenia počítač objavil, že sa na relácii hypotalamus – hypofýza – štítna žľaza – prostata niečo nie je v poriadku. Zistil som, že prostata, napriek pacientovmu popieraniu, nie je v poriadku.

Podozrievavo sa pozrel na obrazovku a povedal, vôbec sa podľa výsledkov vyšetrenia nespoznávam, lebo on nemá nič s prostatou, pečeňou, slezinou a pankreasom. Občas ho bolí žalúdok, ale to je kvôli tomu, že nejedáva pravidelne. Ešte som mu povedal, že je pod veľkým psychickým tlakom a že by mal robiť väčšiu prestávku medzi jednotlivými pracovnými dňami. Krátko odpovedal, že kto dnes nie je pod stresom.

Fajčí s mierou a alkohol tiež pije iba s mierou. Často hrá tenis, ale niekoľko mesiacov to už nemôže kvôli kolenu.

 

Povedal som mu, že ani jeho vyprázdňovanie nie je na základe vyšetrenia najlepšie, je niekedy aj bolestivé, čo nepopieral. Rovnako som mu povedal, že ani jeho prúd moču nie je vždy silný, ale on si myslel, že to tak má byť.

Povedal som mu, že veľmi malý význam prikladá stresu a že práve priveľký psychický stres útočil na slezinu, pankreas, žalúdok a pečeň a vtedy reagovala aj štítna žľaza, ktorá opäť mala obrovský vplyv na prostatu.

V jeho prípade ide o nešpecifický problém prostaty, ktorý musíme liečiť najprv v mozgu, štítnej žľaze a zároveň aj liečiť vnútorné orgány.

 

Bol viditeľne nespokojný s mojou diagnózou, no napriek tomu po pár dňoch rozmýšľania sa vrátil naspäť. Počas terapie u nás sme ani raz neliečili koleno, ale štítnu žľazu, prostatu a vnútorné orgány. Na jeho obrovské prekvapenie koleno akoby ho nikdy nebolelo a aj stres dokázal zvládať v pohode.

 

Z tohto prípadu, a to je iba jeden, je vidieť, že silný psychický tlak môže vyprovokovať veľké problémy s prostatou. Naše telo riadia hormóny, ktoré musia byť v prírodnej rovnováhe. Keď nás náš spôsob života, ktorý vedieme, pritlačí k múru, východisko hľadáme v cigaretách, lebo nás relaxujú práve tak ako alkohol.

A ešte k tomu sa vyčerpávame športom, v tomto prípade tenis. Telo vtedy popustí tam, kde je najslabšie. Niekedy na chrbtici, niekedy v lakťoch, v tomto prípade to bolo koleno.

 

Naordinované prírodné pomocné prostriedky tomuto človeku, pomohli jeho telu, aby si ono samo vybralo priority samoliečby. To, čo on chcel, aby sa mu ako prvé liečilo koleno, to nebolo v súlade s prioritou jeho tela. Jeho telo vedelo, že sa najprv musí uvoľniť kvôli zlému psychickému stavu, posilniť pečeň, slezinu, pankreas, žalúdok, očistiť zanesenú štítnu žľazu, ktorá zníži vplyv na prostatu a potom prichádza na rad koleno ako posledné.

Ale tu už vtedy nie je čo liečiť. Osobne by som bol veľmi prepotentný, keby som povedal, že som ho vyliečil ja. Ja som nezasiahol v nijakom prípade do jeho tela. Naše telo má obrovskú inteligenciu a my keď zasahujeme do ľudského tela, iba ho môžeme pokaziť.

 

Čo povie čínska tradičná medicína o problémoch s prostatou? ČTM hovorí, že ide o chlad a prázdnotu obličiek kvôli veľkej vlhkosti a teplote. A vieme, že vlhkosť v tele reguluje slezina a pankreas a premávku tekutín riadia aj obličky. V prípade problému s prostatou obličky trpia na chlad.

Vedľa prostaty prechádzajú aj dva meridiány pečene. Pečeň sme museli zregenerovať tak, že pán istý čas nepije alkohol. Vieme, že meridiány sleziny a pankreasu vedú po vnútornej strany kolena, a keď sa ich práca uvedie do poriadku, nie je dôvod, aby ich práca bola zlá.

 

 

 

Moxa, ktorá zahrieva akupunktúrne body, bola tiež využitá, aby sme chlad obličiek odstránili. Samozrejme, že jedna zo základných prírodných pomôcok boli aj sedacie kúpele ako aj čínska huba Reishi,   ktorá okrem toho, že je imunostimulátor, pracuje aj v prípade psychickej záťaže ako adaptogén a okrem všetkého aj ako silný hepatoprotektor, to znamená, že obnovuje pečeň.

Už všetci vieme, že aj pečeň so žlčníkom kreuje ľudskú psychiku. Nechcem, aby to vyzeralo prepotentne, ale aj pomocou čínskeho čaju sa tiež dá „čistiť“ psychika. Aby sme mali stabilné výsledky, musíme dodať ešte kalcium a zinok.

 

PRÍPAD II.

50 ročný pán z Košíc sa sťažoval na problémy močenia. Chodí 4 – 5 krát v noci a veľa krát cez deň. Má pocit, že mu vždy zostane trochu moču v mechúry. Aj s vyprázdňovaním má problémy.

 Lekár povedal, že má prostatitis.

 Pri vyšetrení sme zistili, že ide o problém prostaty vyprovokovaný chlamýdiami. Pán potvrdil, že sa už liečil na chlamýdie. Ale napriek liečbe sme videli, že zostali a máme prípad zápalu prostaty vyprovokovaný baktériami. Vysvetlil som mu, že prostata je tak stavaná, že do nej môžu vojsť iba organické veci, ako napríklad baktéria či vírus, ale žiaľ antibiotikum nie.

Takže antibiotiká v tomto prípade nemôžu pomáhať na prostatu. V takejto liečbe chlamýdií musí aj naďalej pokračovať pod dozorom svojho lekára a ja mu predpíšem sedacie kúpele z byliniek a naordinujem mu čínske prírodné pomocné doplnky. Vysvetlil som mu, že ani tento prípravok nemôže vojsť do prostaty, ale pomáha pri výrobe T-lymfocytov, ktoré môžu do prostaty vojsť. 

 

A v tomto prípade už neliečim ja, ale sa organizmus sám lieči svojou vlastnou imunitnou sústavou.

 

Proti oslabenej sexuálnej potencii som mu odporučil čínsku hubu Reishi s tým, že v začiatku potrebuje brať vyššie dávky a potom je povinný prejsť na malé dávky. Nie preto, lebo by mu tento prípravok ublížil, ale preto, že Číňania v priebehu 4000 rokov zistili, že sú malé dávky pri použití každý deň a dlhý čas liečivejšie než väčšie dávky. Okrem toho je to aj lacnejšie.

 

 

PRÍPAD III.
Pri vyšetrovaní 40 ročného pána som zistil že má adenóm prostaty, čo aj bolo uvedené v jeho lekárskom náleze. Okrem bežných ťažkostí stratil záujem o ženy.

 

Vysvetlil som mu, že u väčšiny mužov po 50. roku veku pomaly prichádza k adenómu prostaty, teda k zväčšenej prostate. Niekedy je to kvôli zápalu, niekedy kvôli psychickej námahe a niekedy kvôli slabšej mikrocirkulácii. Povedal som mu, nech si počas liečby rozmyslí, akú partnerku si vyberie, lebo kvalitný sexuálny život má veľký podiel na udržiavaní prostaty v dobrej funkcii.

 

Ďalej som mu povedal, že problém, ktorý momentálne existuje, ak sa nelieči, môže u niektorých ľudí prejsť aj do oveľa ťažšej formy. Fajčenie a alkohol liečbe veľmi nepomáhajú, rovnako ani mastná ťažká štipľavá strava s veľkým množstvom uhľohydrátov. Mal by sa ešte vyhýbať dlhému sedeniu. Doporučil som mu aj Tao cvik Jeleň.

 

Povedal som ešte, že choroby prostaty sa nikdy okrem akútnych prípadov nevyvíjajú rýchlo, a preto máme dosť času reagovať na všetky jeho problémy. Ale takisto netreba očakávať ani vyliečenie za pár dní. Potrebujeme niekoľko mesiacov, ale úľava prichádza už za krátky čas. Takúto úľavu mnohí ľudia pochopia ako vyliečenie a prestanú sedieť v lavóry a vyhýbajú sa aj ostatným liečebným metódam prírodnou cestou, ktoré im dvíhajú vlastnú imunitu.

 

V našom prípade som pánovi predpísal kalcium, ale iba organické, ako aj zinok. Upozornil som ho, že zinok je veľmi zaujímavý element vo všeobecnosti a je veľmi dôležitý pri liečbe prostaty, lebo aj on sa zúčastňuje na vytváraní T-lymfocytov a to znamená na posilnení imunitného systému.

Zinok sa berie tri mesiace podľa naordinovanej dávky a potom a musí urobiť trojmesačná pauza alebo výrazne znížiť dávku. Zinok aktívne vplýva na náš pohlavný život tak, že posilňuje obličky, ktoré sú skladiskom našej životnej energie ako aj sexuálnej energie. Ale priveľká dávka zinku ich tak isto môže ohroziť. Tiež je dôležité zinok brať s a vitamínom A a to určitý čas.

 

Veľa krát je nervové napätie zodpovedné za zhoršenú situáciu v oblastí genitálií a malej panvy a tieto oblasti musíme nanovo zabezpečiť krvou. To sa nám zatiaľ vždy podarilo s čínskou hubou Reishi ako aj s určitým šesťzložkovým čínskym čajom, práve ako sa aj uvádza v knihách čínskej tradičnej medicíny.

 

    Vo všetkých uvedených prípadoch sme mali šťastie a organizmus veľmi dobre prijal ozdravné prírodné pomôcky čínskej tradičnej medicíny. Títo ľudia sú pod stálym lekárskym dohľadom ale zatiaľ, našťastie, bez potreby lekárskeho zásahu.
 

Anketa

Aký je Váš najväčší problém so zdravím?

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie