Dr. Subotić- salima.estranky.sk

Pridané: 30.3.2017 14:29:44 Počet zobrazení: 5832

30 Marec 2017

   Vôbec som vás nespoznala, veľmi ste sa zmenila. Čo sa s vami stalo? Vždy ste chodila taká ubolená a teraz chodíte ako srnka – bola prvá reakcia mojej susedky, s ktorou som sa nevidela asi rok. To DR.Subotič , povedala som.

 

 

 

   Asi 18 rokov som trpela bolesťami chrbtice. Keď bolesti nastali, ráno som verila, že do večera to prejde. Večer som dúfala, že do rána to prejde. Ale neprešlo. Bolesti sa zhoršovali a zhoršovali. Lekári tvrdili, že to chce čas, predpisovali mi neuveriteľné množstvá liekov, injekcií, infúzií a ja som ich poctivo užívala. Niekoľkokrát som dlhodobo ležala v nemocnici. Niekoľkokrát som bola na liečení v Dudinciach a Trenčianskych Tepliciach. Nepomáhalo nič. Ani liečenia, ani lieky , injekcie, infúzie. Keď sa konečne trochu utlmili bolesti chrbtice, začali bolesti žalúdka, od veľkého množstva liekov. No žalúdočné vredy sa nepotvrdili. Preventívne mi lekári nasadili lieky proti vredom, ktoré som zase poctivo užívala. Nekonečný kolobeh.

 

 

 

   V roku 1992 moja prvá noha úplne ochrnutá, bolesti chrbtice nekonečné, a tak som absolvovala, operáciu chrbtice- vraj úspešnú, lebo som úplne neochrnula. Polroka po operácii som zdravotne bola na tom ako pred operáciou. Nasledoval invalidný dôchodok. Jeho odmietnutie by bolo podľa revízneho lekár odmietnutím liečby. Cítila som sa vtedy veľmi ponížená. Mala som 35 rokov a 2033 Sk plného invalidného dôchodku. Vtedy som začala mať depresie. Neuveriteľné stavy úzkosti a plaču. Niekedy, keď bola doma najväčšia pohoda, tak do mňa vstúpil taký hrozný stav zúrivosti, ktorý som vôbec nedokázala ovládať. Pýtala som sa sama seba, čo na tomto svete hľadám. Moja telesná hmotnosť sa pohybovala od 50 do 100 kg. Absolvovala som neuveriteľné množstvo diét. S akým dôsledkom viete všetci, čo ste „zaručené diéty“ niekedy držali.

 

 

 


    V roku 2000 som sa dozvedela o Dr. Subotičovi, chorvátskom lekárovi čínskej tradičnej medicíny. Bez váhania som mu zavolala. Na prvú terapiu som čakala dva mesiace. Mala som za sebou aj niekoľko žlčníkových záchvatov a chrbtica vyzerala na ďalšiu operáciu. Po desiatich terapiách bola chrbtica v poriadku. Pristúpili sme k očiste žlčníka. Tvrdím, že pri tejto terapii vyšlo zo mňa za lopatu štrku – kamene od veľkosti šošovice až veľkosť vlašského orecha – neuveriteľné množstvo. Nechcela som veriť vlastným očiam, čo všetko som v sebe nosila, čo mi tlačilo na chrbticu, čo malo za následok ochrnutie mojej pravej nohy. Po očiste bolo potrebné môj stav ešte stabilizovať.

 

 

 

   Prešlo jeden a polroka od tejto terapie, nosím vysoké podpätky, moja váha je stabilizovaná. Neviem čo je nahnevať sa, nepotrebovala som jednu tabletku na utíšenie bolesti mojej chrbtice, lebo jeden a pol roka neviem čo to je bolesť chrbtice.

 

 

 

   Revízny lekár, ktorý v roku 2001 prehodnocoval môj invalidný dôchodok sa nestačil diviť. Pracujem a som šťastná. Ďakujem Bohu a všetkým svätým, že nám tohto vynikajúceho lekára, fantastického človeka a skvelého priateľa priviedol na Slovensko.
    Vždy keď si spomeniem na Dr. Subotiča, tak je to len s úctou a láskou. A tak to bude po celý môj život.

 


Salima, Trnava, 2001

 

Zdroj: salima.estranky.sk

Anketa

Aký je Váš najväčší problém so zdravím?

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info