Informoterapia - chronická únava

Chronická únava -vymyslená choroba?

„Chcela by som Vás poprosiť o pár rád, ako sa zásobiť energiou, aby človek nepociťoval únavu. Každý deň poobede ma prepadne obrovská únava aj keď spávam v noci 7 hodín. Do stravy som zaradila ovocie a zeleninu, ale žiadne zázraky sa neudiali. Snažila som sa to prekonať poobedňajšou prechádzkou, ale vrátila som sa z nej rovnako unavená. Aktívne športujem 2x týždenne, ale aj pred tréningom si musím aspoň hodinu zdriemnuť, aby som vládala. Je to dosť nepríjemné, nakoľko sa neviem sústrediť. Únava ma prepadne dokonca aj cez víkend. Keď vstanem o 9 hod., už o 11 hod. ma to opäť ťahá späť do postele. Za akúkoľvek radu vám budem povďačná“ koniec citátu 17- ročnej slečny, ktorý je charakteristickým príkladom pre syndróm chronickej únavy, vybraného z jedného fóra.

 

chronická únava

 

Verím, že som sa týmto textom dotkol viacerých nešťastných duší. Ak ste aj vy jedna z tých, ktorých trápi syndróm chronickej únavy, viete o čom tu píšem.


Zväčšujúca sa kopa bielizne na žehlenie, neprečítané noviny a knihy, ktoré čakajú na „lepšie časy“. Jednoducho nemáte čas na seba a ešte menej na svojich blízkych. Život s stal pre vás nočnou morou. Pomaly strácate priateľov, prácu.. Lekár vám neverí, že sa vám rúca svet. Zatiaľ vám verí iba vaša rodina. Zatiaľ...


Ak by sa človek trochu lepšie prizrel ľuďom na ulici, všimol by si, že veľký počet ľudí a čo je smutné aj mladých, chodí so spustenými ramenami, občas otočiac hlavu s prázdnym pohľadom bez záujmu. Nevyspatí, unavení, bez života. Táto nepríjemná situácia žiaľ postihuje aj deti.


Na týchto ľuďoch vidieť, že okrem sklesnutej energie a nálady klesá aj mentálny angažmán, tým pádom podávajú aj minimálne výkony na svojom pracovisku, čo môže viesť ku konfliktom.Naozaj týchto ľudí trápi chronická únava, alebo sú od prírody leniví?

 

 ČO VLASTNE ZNAMENÁ ,,CHRONICKÁ ÚNAVA“ PODĽA LEKÁROV?

 

Ako sa dá vyjsť z tejto čiernej diery?

 


 

 

Žiaľ, ani svetoznámi odborníci nevedia nájsť príčinu tejto pohromy, to znamená, chronicky unavení sa nemôže spoľahnúť na cudziu pomoc. Riešenie tým pádom ostáva na našej stratenej vôli, intuícii a zníženej schopnosti rozhodovať sa. Po neúspešných pokusoch nám je na konci jedno, čo s nami bude. Ešte viac ľudí trpiacich chronickou únavou uráža skutočnosť, že ich mnohí lekári považujú za hypochondrov. Neprekvapte sa prosím, ak vám jedného dňa lekár po neúspešných pokusoch povie, že váš biedny stav v ktorom sa nachádzate sa stáva v súčasnosti módnym hitom. O tejto skúsenosti som sa dočítal v literatúre.


Zatiaľ sa lekári zhodujú, že únava môže byť symptómom niečoho iného v našom tele, čím by sa malo zaoberať viac odborníkov. Nedá sa povedať, že je to slepá cesta, ale s istotou môžeme povedať, že medicína na syndróm chronickej únavy, na túto veľmi nepríjemnú poruchu nemá správnu odpoveď.


A čo teraz? Kde majú ľudia hľadať pomoc? U bosorky? Bioenergetika? U bylinkára? Akupunktúra? Tu sa nám otvára široký výber možností , pseudomožností a tým zároveň veľký labyrint, ktorý by sme mali absolvovať. Nezabúdajme pri tom, že sme už na pokraji našich síl.


Myslím si ale, že východisko pre tento problém bude onedlho existovať už aj u nás na Slovensku. Je to INFORMOTERAPIA .

.


Čo píšu klienti po absolvovaní informoterapie ?

 

Keďže som sa zúčastnil liečby zatiaľ dvakrát, ťažko je mi hodnotiť. Pravda je, že som sa cítil oveľa lepšie a plný energie. Problém s mojou únavou sa stratil a cítim sa omnoho aktívnejší“ – Goran.


„Áno, ja sa cítim doslova ako znovuzrodený. Nemám len viac energie, ale dvakrát viac. Ale celkovú zmenu nie je také ľahké opísať, lebo je skutočne rozsiahla. A to aj na fyzickej aj na psychickej úrovni. Cítim sa vynikajúco. A pritom som po celý čas neochorel na žiadnu „zimnú“ chorobu. Keď si len spomeniem, že som ani jedno zimné obdobie neprešiel bez chrípky, virózy, smrkania, horúčky, ach jaj. To mi bolo treba ? Ďakujem vám ešte raz. Uvidíme sa na jar.“ – D.N.
          

Anketa

Aký je Váš najväčší problém so zdravím?

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info